Geçmişten günümüze kadar çiçekler; hiç eskimeyen, her zaman kabul gören, duyguları en iyi şekilde ifade edilmesini sağlayan, hem klasik hem de çok romantik hediyelerdir. İnsanlar, her bir çiçeğe farklı ve derin anlamlar yüklemiştir. Çiçekler, taşıdıkları özel anlamları ile sevgiyi, aşkı, ayrılığı, tutkuyu, hüznü, mutluluğu ve daha birçok duyguyu iletmek için kullanılmışlardır. Mesela, kırmızı renkli güller aşkı tutkuyu ifade ederken, beyaz renkli güller saflığı, mutluluğu ifade etmektedir. Bunun gibi her bir çiçek farklı duyguları ifade ermektedir. Kimi çiçek tutkuyu, saflığı, ayrılığı, kimi çiçek dostluğu, affedilmeyi ve mutluluğu ifade etmektedir. Unutmamak gerekir ki tüm bayanlar kendilerine çiçek alınmasından hoşlanırlar ve çok mutlu olurlar.

 

Sevdiğiniz Kişiyi Mutlu Etmek İçin Çiçekler

İnsan bazen duygu dolu hislerini karşısına iletmek için kelimelerden daha fazla şey ifade eden çiçekleri tercih ederler. Çiçekler, “Seni Seviyorum” “Hep Aklımdasın” diyebilmek için duygu yüklü hediyelerdir. İnsanlar sevdikleri kişileri mutlu etmek için özel günleri tercih etmektedir. Ancak sevdiğinizi mutlu etmek için özel bir güne gerek yoktur. Çiçekler; sevdiğimiz kişilere hatırlandıklarını, sevildiklerini anlamalarını mesajını veren yardımcılardır. Günümüzde, uzakta olsanız bile telefon ile sipariş vererek ya da internet üzerinden çiçek satın alarak sevdiğinizi mutlu edebilmek çok kolaydır.

 

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir?

Orkide: Orkideler; zarif ve gösterişli olmalarının yanı sıra, uzun ömürlü olmalarından dolayı hediyeleşmede çok fazla tercih edilen çiçeklerdir. Orkideler, zarafet ve ihtişamı simgeleyen asil ve lüks çiçeklerdir.

Güller: Güller; güzellikleriyle, güzel kokularıyla ve zarif görünümleri ile âşıkların en sevdiği çiçeklerdendir. Güllerin her rengi, aşkın ve sevdanın farklı anlamını taşır. Beyaz gül masumiyeti ve saflığı, kırmızı gül aşkı, sarı gül sıcaklığı ve sevgiyi ifade ederek her bir çiçek rengi ve çeşidine göre farklı duyguları sevdiğinize iletmeye yardımcı olurlar.

Papatya: Papatya; gösterişten uzak doğal ve sevgi dolu sanatlı bir çiçektir. Papatya, doğanın en saf renklerini ve huzurunu yansıtmaktadır. Sevdiğiniz kişiye senin yanında huzurluyum demenin kısa yoludur.

Lilyum: Bu çiçek türü; mis gibi kokuludur, zarifliğiyle kendine bakan gözleri meftun eden bir çiçektir. Sevdiğiniz kişiye güveninizi hissettirmek istediğiniz anlarda seçebileceğiniz en ideal çiçeklerdir.