bitki ara sepet

Vase in Ottoman Serisi Kalp Kalbe Karışı Bitkisi

99
,00 TL
(KDV dahildir)
Vase in Ottoman Serisi Kalp Kalbe Karışı Bitkisi

99,00 TL & Ücretsiz Teslimat
(KDV dahildir)
Adresin tamamını girmek yerine sadece mahalle veya sokak, hastane, okul ismi gibi bilgiyi girin.

Ürün Detayları

Kalp Kalbe Karşı Bitkisi Hakkında Bilmemiz Gerekenler

Kalp kalbe karşı çiçeği Apocynaceae familyasındandır. Anavatanı Güney Afrika. Ceropegia woodii türünün İngilizcede iki yaygın adı var: Biri string of hearts (kalpler dizisi), diğeri rosary vine (tespih sarmaşığı). Rosary katoliklerin tespihine denir. Tespih sarmaşığı denmesinin sebebi dallarında küçük yumrular oluşturmasıdır. Biz ise kalp kalbe karşı çiçeği diyoruz. İncecik dallarda yapraklar çift çift, simetrik bir şekilde karşılıklı dururlar.Kalp kalbe karşı çiçeği, Ceropegia woodii

Kış soğuklarına hiç dayanamaz denilse de fazla uzun sürmemesi şartıyla ve kuzeyli rüzgarları direkt almaması şartlarıyla -3C dereceye kadar soğuklara dayanabiliyor ama yine de kışın dışarıda bırakmayı denemeyin.

Kalp kalbe çiçeği succulent türlerden olarak, özellikle kodeks temel gövdesi sayesinde susuzluğa çok fazla dayanıklıdır. Kodeks temel gövdesi gövdeden ziyade patates görünümlü yumruya benzer. Aslında yumru değil. Tamamının toprak altında kalmaması gerekiyor. Kalp şeklinde minik yapraklarıyla ve çok ilginç çiçekleriyle kendine has özellikleri var. İnce dalları 2 metre uzayabilir. Uzamalarına izin vermek zorunda değilsiniz. İstediğiniz şekilde kısa tutabilirsiniz.

Neden Beton Saksı ;

Beton saksılar bitkilerimiz için daha estetik bir görünüm sergilemektedir. Plastik  saksılara kıyasla  hiç bir kanserojen madde içermez ve doğa dostudur. Suya ve ısıya dayanıklıdır.
 


Ürün Eni: 8,00 cm, Ürün Boyu: 10,00 cm
En Son Gezilenler